O mnie

Andrzej Porada

Witam Państwa bardzo serdecznie na swojej stronie internetowej. Jest mi bardzo miło gościć Państwa, bo oznacza to, że chcecie dowiedzieć się coś więcej na mój temat. Nazywam się Andrzej Porada urodziłem się w Sosnowcu, od 24 lat mieszkam w dzielnicy Stary Sosnowiec na osiedlu „Piastów”. Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, gdzie ukończyłem studia na Wydziale Nauk Społecznych.

Praca zawodowa

Andrzej Porada

Od 22 lat pracuję w Areszcie Śledczym w Sosnowcu, obecnie na stanowisku kierowniczym. W trakcie swojej kariery zawodowej związanej z mundurem ukończyłem wiele kursów i szkół m.in. Szkołę Oficerską w COSSW w Kaliszu, kurs z zakresu „Ratownictwa Medycznego”, uzyskałem też certyfikat „Instruktora Strzelectwa Sportowego”. Ponadto jestem Przewodniczącym działającej w tej jednostce ZPKZP (Zakładowej Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej). Jestem żonaty i mam dwójkę dzieci córkę, która studiuje na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i syna, który uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu.

Działalność społeczna

Oprócz pracy zawodowej działam społecznie. Przez okres 10 lat miałem zaszczyt być Przewodniczącym Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 19 im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz przez 3 lata byłem Przewodniczącym Rady Rodziców w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu III Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa i Gimnazjum nr 18. Obecnie mam zaszczyt pełnić tą funkcję w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu. Na rzecz tych trzech szkół staram się aktywnie uczestniczyć i podejmować działania w ich promocji i różnego rodzaju formach pomocy. Doświadczenie i umiejętności, które nabyłem w swojej pracy umożliwiły mi podjęcie działalności edukacyjnej w szkołach podstawowych i gimnazjalnych w Sosnowcu (więcej na ten temat w zakładce „Moja działalność edukacyjna"). Ponadto działam społecznie na terenie dzielnicy Stary Sosnowiec, z wieloma sukcesami (więcej na ten temat w zakładce „Aktywna działalność społeczna”, oraz w zakładce „Aktualności”. W listopadzie 2014 wziąłem udział w wyborach samorządowych do Rady Miasta Sosnowca, w których uzyskałem bardzo dobry wynik 459 głosów.

Zainteresowania

Interesuje się wieloma dziedzinami. Najważniejszą jednak jest sport pod wieloma postaciami, w szczególności jednak jest to: piłka nożna, którą staram się propagować (więcej w zakładce „Propaguję piłkę nożną”), siatkówka i biegi narciarskie. Moje zainteresowania sportowe podziela mój syn, który czynnie uprawia piłkę nożną w barwach Zagłębia Sosnowiec (rocznik 1999). Bardzo lubię jazdę na rowerze i to nie tylko rekreacyjnie, często wykorzystuję rower jako środek transportu np. w drodze do pracy. Drugą pasją oprócz sportu jest fotografia. Ponadto lubię czytać literaturę o tematyce historycznej.

Wizyta w Europarlamencie

W czerwcu 2013 roku korzystając z zaproszenia Pana Arkadiusza Chęcińskiego, obecnego Prezydenta Miasta Sosnowca miałem okazję zwiedzić i zapoznać się bezpośrednio ze strukturą i funkcjonowaniem Europarlamentu z siedzibą w Brukseli. Podczas tego pobytu udało nam się również porozmawiać z Eurodeputowanym do Parlamentu Europejskiego Panem Janem Olbrychtem. Całe spotkanie trwało kilka godzin Pan Jan Olbrycht nie tylko przedstawił ważne aspekty pracy Europarlamentarzystów, ale również podzielił się uwagami dotyczącymi funkcjonowania samego Europarlamentu. Wizyta w Europarlamencie umożliwiła mi zdobycie nowych doświadczeń, które staram się wykorzystywać m.in. w swojej działalności społecznej. Zapraszam do galerii.

Kontakt

Zapraszam do kontaktu ze mną za pośrednictwem poniższego formularza.

Prowdopodobnie JavaScript jest wyłączona lub nie znaleziono biblioteki jQuery.