Zakończenie Roku Szkolnego w "PRUSIE" 2014/2015

W dniu 26 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 i Gimnazjum nr 18 w Sosnowcu im. Bolesława Prusa odbyła się Uroczysta Akademia związana z zakończeniem roku szkolnego 2014/2015.

Dzień ten był szczególny dla wszystkich osób przybyłych na tą uroczystość. Oprócz tego, że Akademia ta wieńczyła promocję uczniów do następnych klas gimnazjalnych i licealnych Naszej Szkoły to wiązała się ona również z pożegnaniem uczniów trzecich klas gimnazjalnych, którzy zdecydowali się podjąć dalszą naukę w innych placówkach edukacyjnych. Ponadto według słów Pani Dyrektor Małgorzaty Sokół dzień ten był również pożegnalny dla niej samej, jako Dyrektora Szkoły, która pełniła tą funkcję od wielu lat. Również moje wystąpienie w tej Pięknej Uroczystości było momentem mojego pożegnania się, jako Przewodniczącego Rady Rodziców tej SZKOŁY. Funkcję tą miałem zaszczyt pełnić od trzech lat.

Właśnie, jako Przewodniczący Rady Rodziców w ich imieniu oraz imieniu wszystkich uczniów miałem zaszczyt złożyć całemu Gronu Pedagogicznemu, Dyrekcji Szkoły oraz Pracownikom podziękowania za trud, pasje, poświęcenie, przekazanie wartości i zasad moralnych, wsparcie i serce włożone w naukę naszych dzieci w roku szkolnym 2014/2015. Jednocześnie tak jak już wcześniej miałem okazję złożyć szczególne podziękowania Pani Dyrektor podczas Akademii pożegnania tegorocznych Maturzystów w miesiącu kwietniu, tak i dzisiaj złożyłem Pani Dyrektor Małgorzacie Sokół ogromne podziękowania, za stworzenie takiego modelu Szkoły, który sprostał wyzwaniom i wymaganiom teraźniejszości, a jednocześnie był i jest przyjaznym modelem Szkoły spajającym wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

Wszystkim uczniom pogratulowałem zdobytych promocji do następnych klas oraz dostania się do wybranych szkół, spełnienia swoich marzeń, wybrania właściwej drogi w życiu i samych sukcesów oraz oczywiście wspaniałych SŁONECZNYCH WAKACJI.

Podczas dalszych uroczystości miało miejsce wręczenie, nagród i wyróżnień związanych z najlepszymi PRYMUSAMI SZKOŁY tych, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w OLIMPIADACH konkursach PRZEDMIOTOWYCH, SPORTOWYCH oraz KONKURSOWYCH. Po części oficjalnej mogliśmy podziwiać i delektować się wspaniałym występem UCZNIÓW w specjalnie przygotowanym przez nich przedstawieniu z okazji zakończenia roku szkolnego oraz pożegnania klas gimnazjalnych. Wspaniałe tańce, muzyka i śpiew były punktem kulminacyjnym całej Akademii wieńczącej zakończenie tego roku szkolnego. Następnie odbyły się spotkania w poszczególnych klasach z ich Wychowawcami.

Zapraszam Państwa do całej galerii zdjęć w zaznaczonej zakładce gdzie można zobaczyć więcej fotografii zrobionych podczas AKADEMII.