Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w „PLATER”

W dniu 27.04.2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu. Dzień ten był szczególny zarówno dla młodzieży zgromadzonej w auli, jak i samych nauczycieli oraz przybyłych na tą uroczystość rodziców. Akademia ta wieńczyła trzy lata nauki uczniów klas trzecich i wiązała się również z ich oficjalnym pożegnaniem.

Jako Przewodniczący Rady Rodziców w ich imieniu oraz tegorocznych maturzystów miałem zaszczyt złożyć całemu Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom Szkoły oraz Dyrekcji podziękowania za trud, wsparcie, poświęcenie i serce włożone w edukację naszej młodzieży przez te wszystkie lata, aż do tego momentu. Na pewno każdy z nich dołożył swoją cegiełkę  w procesie wewnętrznego rozwoju tegorocznych maturzystów i tym samym przyczynił się do ich końcowego sukcesu.

Tegorocznym maturzystom życzyłem połamania piór na maturze, dostania się na wymarzone studia, spełnienia marzeń, obrania właściwej drogi w życiu i samych sukcesów, a nadto żeby zawsze pamiętali i byli dumni, że ukończyli PLATER.

W dalszej części uroczystości miało miejsce wręczenie nagród i wyróżnień związanych z najlepszymi PRYMUSAMI SZKOŁY, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w OLIMPIADACH i konkursach PRZEDMIOTOWYCH, SPORTOWYCH oraz KONKURSOWYCH. Następnie odbyło się wspólne zdjęcie oraz spotkania uczniów z poszczególnych klas z ich Wychowawcami.