Z wizytą na wystawie w Sosnowieckim Egzotarium

W dniu 13.04.2014 roku miałem okazję gościć w Sosnowieckim Egzotarium na wiosennej wystawie pod tytułem: „DNI ORCHIDEI I ROŚLIN ŚRÓDZIEMNOMORSKICH”. Motywem przewodnim jak poinformowała mnie Pani Beata Biała Przewodnicząca Stowarzyszenia Miłośników Orchidei i jednocześnie organizatorka wystawy były: „storczyki w doborowym towarzystwie owocujących cytrusów, drzewek oliwnych, oleandrów, kaktusów a także roślin owadożernych i lilii”. W tym dniu na wystawę przybyli też zaproszeni goście w osobach Pana Arkadiusza Chęcińskiego - wicemarszałka Województwa Śląskiego oraz Pana Andrzeja Madeja - wiceprezydenta Miasta Sosnowca. Po obejrzeniu wystawy wspólnie z zaproszonymi gośćmi oraz organizatorem wystawy Panią Beatą Białą i kierownikiem Zespołu Egzotarium Panem Krzysztofem Całką, wziąłem udział w rozmowach dotyczących rewitalizacji i remontu Sosnowieckiego Egzotarium oraz terenów przyległych. W tym miejscu pragną zaznaczyć, że temat ten był już wcześniej poruszany na zorganizowanym przeze mnie spotkaniu w dniu 05.02.2014 roku, mieszkańców Osiedla „Piastów” i innych rejonów Starego Sosnowca z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Urzędu Miasta Sosnowiec(patrz zakładka aktualności z dnia 07.02.2014 roku).

Zgodnie z informacjami, jakie zostały nam przekazane przez wicemarszałka Pana Arkadiusza Chęcińskiego na cel związany z rewitalizacją tego miejsca jest przeznaczona konkretna kwota pieniędzy i istnieje ogromna szansa na rozpoczęcie w niedługim czasie tej inwestycji.

Mam nadzieję, że miejsce to nabierze wreszcie pełnej barwy i będzie w niedalekiej przyszłości służyć nam wszystkim, jako miejsce dla naszego wypoczynku i relaksu.

O postępach związanych z działaniami dotyczącymi Sosnowieckiego Egzotarium, będę starał się Państwa informować.