Spotkanie Opłatkowe w "PRUSIE"

Czas Świąt Bożego Narodzenia, to czas dzielenia się miłością i życzliwością. Wychodząc naprzeciw ludzkim pragnieniom wspólnego przeżywania czasu Narodzenia Pana w dniu 22.12.2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu im. Bolesława Prusa odbyło się spotkanie Wigilijne zorganizowane wspólnie przez Dyrekcję Szkoły oraz Parafię pod wyzwaniem św. Rafała Kalinowskiego mieszczącą się na Osiedlu „Piastów”. Spotkanie to wpisało się wspaniałą kartą w integrowanie środowiska lokalnego i parafialnego ze środowiskiem szkolnym i to w tak pięknym okresie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkich przybyłych na uroczystość Wigilijną parafian, mieszkańców osiedla „Piastów”, nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości przywitali Proboszcz Parafii pod wyzwaniem św. Rafała Kalinowskiego Ksiądz Zbigniew Porębski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 Pani Małgorzata Sokół.
Spotkanie to zaszczycili swoją obecnością Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński oraz Ksiądz Biskup Diecezji Sosnowieckiej Grzegorz Kaszak, którzy wszystkim zgromadzonym złożyli życzenia Bożonarodzeniowe. Czas wspólnego spotkania umiliło przygotowane i wyreżyserowane przez Księdza Proboszcza Zbigniewa Porębskiego na tą specjalną okazję przedstawienie artystyczne, pt. „Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?”, które w przepiękny sposób zostało wykonane przez parafian i uczniów oraz zaproszonych artystów. Wśród wspaniałych recytowanych wierszy oddających nastrój magii Świąt Bożego Narodzenia zostały wykonane również piękne kolędy i pastorałki, które m.in. śpiewała wokalistka Opery Częstochowskiej i Filharmonii Krakowskiej Pani Agata Widera.
Po części artystycznej i ciepłych życzeniach podzielono się opłatkiem, a następnie wszyscy udali się na tradycyjny świąteczny poczęstunek połączony ze wspólnym kolędowaniem. Na odświętnie przygotowanych stołach nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw m.in. takich jak: kapusty z grochem, kompociku z suszonych śliwek, ciepłej ryby no i oczywiście zupy grzybowej. Były to chwile pełne magii, uroku i radości. Przedłużeniem tego wyjątkowego czasu, była możliwość poczęstowania się też pysznym ciastem i zwyczajnego bycia razem, poprzez rozmowy, dzieleniem się swoimi problemami czy codziennymi sprawami. Mam nadzieję, że spotkanie opłatkowe wpisze się w coroczną tradycję Szkoły "Prusa" i Naszej Parafii. Zapraszam do obejrzenia zdjęć poniżej oraz wszystkich zdjęć w zakładce galeria oraz na stronę Szkoły "Prusa" - aktualności.