Spotkanie opłatkowe w „PLATER”

W dniu 22.12.2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu odbyło się spotkanie opłatkowe. Święta Bożego Narodzenie to dla Nas czas szczególny i wyjątkowy okres w roku, pełen ciepła, spokoju, życzliwości, dobroci i miłości spędzany w rodzinnej atmosferze. I właśni w takiej rodzinnej atmosferze spotkali się w swojej Szkole „Plateranie”, by w przedświątecznym nastroju zaśpiewać kolędy i pastorałki, złożyć sobie życzenie oraz połamać się opłatkiem.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od VI konkursu kolęd i pastorałek śpiewanych przez uczniów z poszczególnych klas II LO. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Najładniej zaśpiewali uczniowie z klasy IIe, ale wiele klas otrzymało wyróżnienia, min.: Ia, IIIa, IIIe. Poza konkursem zaśpiewali też nauczyciele wraz z Dyrekcją II LO pastorałkę „Największy Gazda”, którzy od zgromadzonej publiczności w auli otrzymali gromkie brawa.  Po zakończonym koncercie młodzież wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, by wspólnie złożyli sobie życzenia oraz zjeść na tą okoliczność przygotowany przez nich poczęstunek. Finałem świątecznych uroczystości w II LO było spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 11.30, w którym udział wzięli: Uczniowie, Grono Pedagogiczne, Dyrekcja Szkoły, Pracownicy, Rodzice oraz zaproszeni Goście, wśród których był Biskup Diecezji Sosnowieckiej Grzegorz Kaszak. Świąteczna uroczystość rozpoczęła się od kolędy zaśpiewanej przez klasę IIe. Następnie życzenia złożyła Dyrektor Szkoły Pani Justyna Tulicka, Biskup Grzegorz Kaszak, Przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Porada oraz Proboszcz Ksiądz Jan Gaik z Parafii Katedralnej. Następnie Biskup pobłogosławił przygotowane opłatki, którymi wszyscy mogli się połamać, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Czas wspólnego spotkania umiliło przygotowane na tą specjalną okazję przedstawienie artystyczne odnoszące się do Świąt Bożego Narodzenia. Po części artystycznej nastąpiła chwila dla reporterów celem zrobienia pamiątkowych fotografii. Całość zakończyła się tradycyjnym poczęstunkiem z potrawami Wigilijnego Stołu.

Pragnę w imieniu Rady Rodziców, jako jej Przewodniczący podziękować Dyrekcji Szkoły, zaangażowanym Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom, Rodzicom i  Uczniom za  przygotowanie tak pięknego Spotkania Opłatkowego.

Zapraszam poniżej do obejrzenia galerii zdjęć oraz całości fotografii w zakładce „Galeria…..”