Ślubowanie i inauguracja roku szkolnego Liceum Plater w "Żylecie"

W dniu 04.09.2015 roku, miałem zaszczyt być obecnym podczas inauguracji nowego roku szkolnego i ślubowania uczniów klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu.

Ceremonia odbyła się na wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uroczystość ślubowania poprzedziło bardzo ważne wydarzenie, jakim było podpisanie pomiędzy przedstawicielami Miasta Sosnowiec, Uniwersytetu Śląskiego i II Liceum im. Emilii Plater w Sosnowcu porozumienia o współpracy. Dokument podpisali: Wiceprezydent Sosnowca Anna Jedynak, Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz Dyrektor Liceum mgr Dorota Leszczyńska. To trójstronne porozumienie ma na celu umożliwić wszystkim uczniom wyższą jakość kształcenia, pełniejszy rozwój oraz pogłębianie wiedzy i ich zainteresowań. Tym samym Liceum Plater, jako pierwsze w Zagłębiu stało się LICEUM UNIWERSYTECKIM.

Wśród obecnych osób na auli podczas ceremonii ślubowania znaleźli się: parlamentarzyści, władze Miasta Sosnowca, władze Uniwersytetu Śląskiego i ich wykładowcy, Dyrekcja i nauczyciele II Liceum im. Emilii Plater, rodzice oraz oczywiście uczniowie II Liceum. Była to również bardzo doniosła chwila dla młodych osób, które rozpoczęły kolejny krok swojej edukacji w nowej szkole. Cisza i skupienie wśród całej zgromadzonej młodzieży Liceum Plater obecnej podczas całej uroczystości oddawała powagę i doniosłość chwili, której stali się uczestnikami. Słowa jednego z uczniów, który był przedstawicielem klas pierwszych odzwierciedlają tą właśnie atmosferę „Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy tu być i zapisać kolejną, nową kartę w historii II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu”.Teraz tylko trzeba słowa należy zamienić w czyny. Życzę Wam wszystkim powodzenia i zapraszam do obejrzenia zdjęć poniżej oraz całości w zakładce galeria.