ŚLUBOWANIE PIERWSZYCH KLAS II LO NA WYDZIALE NAUK O ZIEMI

„Życie jest biegiem, staraj się o to abyś je dokończył” Mam nadzieję, że Wasz bieg będzie szczęśliwy i z uśmiechem na twarzy bez upadków, kłopotów i zmartwień dobiegniecie do mety, a metą dla Was wszystkich będzie udanie zdana matura.

W dniu 15.09.2017 roku miałem zaszczyt być obecnym podczas ślubowania uczniów klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu. Ceremonia ta odbyła się na wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu - popularnej „Żylecie”. To właśnie tutaj dwa lata temu zostało podpisane trójstronne porozumienie o współpracy pomiędzy przedstawicielami Miasta Sosnowca, Uniwersytetu Śląskiego i II Liceum im. Emilii Plater w Sosnowcu, które umożliwiło szkole stać się Liceum Uniwersyteckim i tym samym umożliwić wszystkim uczniom wyższą jakość kształcenia, pełniejszy rozwój oraz pogłębianie wiedzy i ich zainteresowań. Wśród osób obecnych na auli znaleźli się: przedstawiciele Władz Miasta Sosnowca, Władze Uniwersytetu Śląskiego, Przedstawiciele Wydziału Edukacji i Kuratorium Oświaty, Rady Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli II LO, Rodzice oraz oczywiście Uczniowie klas pierwszych. Cisza i skupienie wśród zgromadzonej młodzieży oddawała powagę i doniosłość chwili, której stali się uczestnikami. To właśnie dzisiaj uczniowie klas pierwszych zapisali kolejną, nową kartę w historii II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu i to właśnie dziś stali się oni pełnoprawnymi członkami społeczności PLATERAŃSKIEJ.

Dzisiejsza uroczystość była również bardzo doniosłą chwilą dla nowej Dyrektor II LO Pani Justyny Tulickiej, która dopiero rozpoczyna swoją pracę w „Plater” i mamy nadzieję, że jej wysiłki będą pasmem samych zwycięstw i sukcesów.

W nowym roku szkolnym życzę wszystkim wytrwałości w osiągnięciu swoich celów oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów. Poniżej zapraszam do obejrzenia zdjęć.