Pozytywna weryfikacja remontu nawierzchni ulicy Sąsiedzkiej w ramach Budżetu Obywatelskiego

Miło mi Państwa poinformować, że złożony przeze mnie w maju tego roku projekt remontu nawierzchni przy ulicy Sąsiedzkiej na Osiedlu „Piastów”, został pozytywnie zweryfikowany przez Wydziały Urzędu Miejskiego w zakresie możliwości jego realizacji. Tym samym,  jest on teraz opublikowany  na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu w zakładce projekty - Obszar konsultacyjny nr 3 Stary Sosnowiec.

Tam też znajdą Państwo więcej informacji odnośnie tego, jaki teren alejek i co zostanie objęte remontem nawierzchni. Również dużo informacji dotyczącej tej inicjatywy mogą Państwo przeczytać w moim artykule z dnia 23.05.2016. Głosowanie na wszystkie projekty nastąpi już wkrótce na przełomie października i listopada tego roku. Obecnie odbędą się Fora Mieszkańców, w trakcie, których autorzy projektów będą mogli je zaprezentować w swoich kilku minutowych wystąpieniach. Dla strefy konsultacyjnej III Stary Sosnowiec spotkanie takie odbędzie się 20.09.2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 27 o godz. 17.00. Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam.

W przypadku zwycięstwa projektu na pewno rozwiąże on problem dyskomfortu poruszania się wielu osób alejkami parkowymi na tej ulicy związanymi np.: ze spacerami, dojściem do kompleksu rekreacyjnego „Stawiki”, jazdą na rolkach lub rowerze oraz zdecydowanie poprawi estetykę i wygląd tej części Osiedla „Piastów”. Obecnie na tej ulicy znajduje się wiele zapadnięć i degradacji nawierzchni, która bardzo utrudnia możliwość poruszania się wielu osób. Chodząc, jeżdżąc na rowerze lub rolkach po tej nawierzchni musimy bardzo uważać, by nie ulec wypadkowi, ponieważ łatwo tu o potknięcie i upadek. W tej części alejki znajduje się wiele ławek, latarnie, ponadto powstanie tu niebawem w ramach budżetu obywatelskiego z 2015 roku nowoczesny plac zabaw wraz z urządzeniami do fitness. Remont tego chodnika spowoduje, powstanie wspaniałego kompleksu wypoczynkowego, który jeszcze bardziej wpłynie na zwiększoną aktywizację środowiska lokalnego oraz ułatwi bezpieczeństwo i komfort poruszania się Nas wszystkich.

O dalszych postępach w tej sprawie, a przede wszystkim zasadami głosowania  będę informował Państwa na bieżąco.

W artykule wykorzystano informacje ze strony internetowej http:obywatelski.sosnowiec.pl/projekty