Pożegnanie Maturzystów w "PRUSIE"

W dniu 24 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu im. Bolesława Prusa odbyła się uroczysta akademia związana z pożegnaniem tegorocznych Maturzystów. W uroczystości udział wzięli Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice, Dyrekcja Szkoły i jej Pracownicy oraz zaproszeni Goście.

Dzień ten był szczególny nie tylko dla zgromadzonych na sali pedagogów i wychowawców, ale również ich wychowanków i rodziców maturzystów.

Jako Przewodniczący Rady Rodziców w ich imieniu oraz tegorocznych maturzystów miałem zaszczyt złożyć całemu gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły oraz dyrekcji podziękowania za trud, wsparcie, poświęcenie i serce włożone w edukację naszej młodzieży przez te wszystkie lata, aż do tego momentu. Na pewno każdy z nich dołożył swoją cegiełkę  w procesie wewnętrznego rozwoju tegorocznych maturzystów i tym samym przyczynił się do ich końcowego sukcesu. Szczególne podziękowania złożyłem Pani Dyrektor Małgorzacie Sokół za stworzenie takiego modelu szkoły, który sprostał wyzwaniom i wymaganiom teraźniejszości, a jednocześnie jest przyjaznym dla wszystkich uczniów.

Tegorocznym maturzystom życzyłem połamania piór na maturze, dostania się na wymarzone studia, spełnienia marzeń, obrania właściwej drogi w życiu i samych sukcesów. W dalszej części uroczystości miało miejsce wręczenie świadectw dla maturzystów, nagród i wyróżnień dla tych, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz sportowych. Po części oficjalnej mogliśmy delektować się wspaniałym występem młodszych uczniów w specjalnie przygotowanym przez nich przedstawieniu dla tegorocznych maturzystów „Prusa”.

Zapraszam Państwa do zakładki galeria zdjęć, gdzie można zobaczyć więcej fotografii zrobionych podczas akademii.

(W galerii zdjęć wykorzystano również fotografię autorstwa Pana Czesława Wodzickiego)