"PLATER" Spotkanie Opłatkowe 21.12.2016

Święta Bożego Narodzenie to dla Nas czas szczególny i wyjątkowy okres w roku, pełen ciepła, spokoju, życzliwości, dobroci i miłości spędzany w rodzinnej atmosferze. I właśnie dzisiaj w takiej rodzinnej atmosferze spotkali się w swojej Szkole „Plateranie” z II LO w Sosnowcu by w przedświątecznym nastroju złożyć sobie życzenie i połamać się opłatkiem.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od koncertu kolęd śpiewanych przez uczniów i nauczycieli w auli szkoły, by później przenieść się do klas, gdzie młodzież i ich wychowawcy wspólnie złożyli sobie życzenia oraz zjedli na tą okoliczność przygotowany przez nich poczęstunek. Finałem świątecznych uroczystości w II LO było spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 11.30, w którym udział wzięli: Uczniowie, Grono Pedagogiczne, Dyrekcja Szkoły i jej Pracownicy, Rodzice oraz zaproszeni Goście, wśród których m.in. byli: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Sosnowca ds. Edukacji Pan Zbigniew Byszewski oraz Ksiądz Biskup Diecezji Sosnowieckiej Grzegorz Kaszak. Świąteczna uroczystość rozpoczęła się od wspólnie zaśpiewanej kolędy przez wszystkich zgromadzonych na sali. Następnie życzenia złożyła Dyrektor Szkoły Pani Dorota Leszczyńska oraz Pan Pełnomocnik i Ksiądz Biskup, który też pobłogosławił przygotowane opłatki, którymi wszyscy mogli się następnie połamać składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Czas wspólnego spotkania umiliło przygotowane na tą specjalną okazję przedstawienie artystyczne odnoszące się do Świąt Bożego Narodzenia. Po części artystycznej, Ksiądz Biskup podziękował młodym artystom i ich opiekunowi Pani Monice Sośnicy za przygotowanie tak pięknego widowiska. Następnie była chwila dla reporterów celem zrobienia pamiątkowych fotografii. Całość zakończyła się tradycyjnym poczęstunkiem z potrawami Wigilijnego Stołu.

Pragnę w imieniu Rady Rodziców, jako jej Przewodniczący podziękować Dyrekcji Szkoły, zaangażowanym Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom, Rodzicom i  Uczniom za  przygotowaniu tak pięknego Spotkania Opłatkowego.

Zapraszam poniżej do obejrzenia galerii zdjęć oraz całości fotografii w zakładce „Galeria - PLATER Spotkanie.....”