Nie zaśmiecajmy boisk na „19”

Robiąc w sobotę 24.09.2016 zdjęcia do artykułu na temat I etapu prac związanych z elewacją i naprawą dachu w ramach Budżetu Obywatelskiego Szkoły Podstawowej nr 19 przy ulicy Składowej na Osiedlu „Piastów” zwróciłem uwagę na liczne śmieci, jakie były porozrzucane na wszystkich obiektach sportowych znajdujących się na ternie Szkoły. Wielkie ilości łupin po słoneczniku, plastikowe butelki oraz butelki po piwie, reklamówki, pudełka, to tylko nieliczne śmieci, które były rozsypane wokół ławek i na boiskach, chociaż  znajdują się tam kosze, gdzie można było je wrzucić. W tym miejscu chciałbym przypomnieć jak długo staraliśmy się o to by w ogóle one powstały, ile trzeba było przeprowadzić rozmów, festynów, czy zbiórki pieniążków w wystawionej szklanej skarbonce na terenie Szkoły oraz wielu innych działań w tym kierunku, aby zakończyły się one sukcesem. Razem z Panią Dyrektor jeszcze, gdy miałem zaszczyt być Przewodniczącym Rady Rodziców wiele razy odwiedzaliśmy Urząd Miasta w Sosnowcu, aby nakłonić władze do wydania pozytywnej opinii o rozpoczęciu budowy nowych boisk i w końcu wreszcie się udało (patrz artykuł z dnia 05.10.2014). Boiska te mają służyć nie tylko uczniom ze Szkoły, ale także dzieciom i młodzieży z okolicy oraz całej społeczności lokalnej i z tą właśnie myślą powstawały. Dlatego mam do wszystkich ogromną prośbę i apel:

„KORZYSTAJMY Z OBIEKTÓW SPORTOWYCH NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 19 TAK, A ŻEBY ICH NIE NISZCZYĆ I NIE ZAŚMIECAĆ - ONE MAJĄ SŁUŻYĆ DŁUGO NAM WSZYSTKIM”.

Szanujmy pracę tych, którzy się starali, aby one powstały i tych, którzy o nie teraz dbają i sprzątają. Mam nadzieję, że ten krótki apel odniesie skutek i spowoduje, że każdy, kto będzie korzystał z tych boisk postara się zostawić je w czystości.