Festyn Rodzinny 2016 w Parafii św. Rafała Kalinowskiego na Osiedlu "PIASTÓW"

W dniu 29 maja odbył się po raz kolejny Festyn Rodzinny w Parafii p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu . Na zorganizowaną imprezę przybyły ogromne rzesze nie tylko mieszkańców Osiedla „Piastów”, ale także wiele osób z rejonów Starego Sosnowca oraz innych sąsiadujących miast. Przygotowane przez Księży i grupki Parafian na tę okazję atrakcje: gry, zabawy, tańce, pokazy oraz nagrody cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedną z głównych nagród, którą można było wygrać przez dzieci w trakcie konkurencji wielobojowej był „Rower”. Dużą atrakcją cieszyły się służby mundurowe reprezentowane przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Sosnowcu, Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej w Sosnowcu, z którymi można było porozmawiać, zrobić sobie zdjęcia, wejść i zobaczyć jak wyglądają od środka samochody operacyjne tych służb. Ponadto dzieci i dorośli mogli zobaczyć część wyposażenia funkcjonariuszy, jakimi posługują się oni podczas swojej codziennej służby oraz samemu dowiedzieć się jak wyglądają niektóre elementy ich pracy. Panowie policjanci pokazywali dzieciom, w jaki sposób ujawnia się odciski palców na miejscu przestępstwa, a ich „Sznupek” pilnował porządku i chętnie pozował do zdjęć z dziećmi. Jednym z elementów festynu były rozegrane mecze przez drużynę „OLD-BOYS PARAFIAN” z drużyną „KSIĘŻY” oraz drużynę złożoną z piłkarzy „CZARNYCH SOSNOWIEC” z drużyną „MINISTRANTÓW” naszej Parafii. Oba mecze, chociaż krótkie wzbudziły sporo emocji, ale oczywiście nie o wynik tu chodziło, lecz o wspaniałą zabawę, która towarzyszyła tym zawodom. Imprezę wzbogaciły pięknym tańcem pary ze Studia Tańca „KIEPURA”, które startują z sukcesami w turniejach ogólnopolskich, występ grupy akrobatycznej „Activo”, nasza parafialna Scholka Dziecęca, występ Kółka Misyjnego prowadzonego w Szkole Podstawowej nr 19 oraz wokalne występy zaproszonych Piosenkarzy. Szkoda, że nie mogłem osobiście być na tej wspaniałej imprezie, lecz ważny wyjazd służbowy uniemożliwił mi uczestnictwo. Jednakże myśl o małej cegiełce, jaką udało mi się dodać do tego festynu i radość dzieci i dorosłych z organizowanej imprezy osłodziła mi tą nieobecność.

Chciałbym pogratulować inicjatywy oraz zaangażowania w realizację i przeprowadzenie całej imprezy wszystkim tym, którzy się do niej przyczynili. Mam nadzieję, że za rok znowu się spotkamy. Zapraszam do obejrzenia zdjęć poniżej.