Dzień Edukacji Narodowej w "PLATER"-14.10.2016

W dniu 14 października 2016 roku w II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu odbyły się uroczystości związane z Dniem Święta Edukacji Narodowej. W uroczystościach udział wzięli, Dyrekcja Szkoły i jej Pracownicy, Grono Pedagogiczne, Emerytowani Nauczyciele, Uczniowie i Absolwenci, Rodzice oraz zaproszeni Goście.

Akademię rozpoczęła piosenka zaśpiewana przez uczniów „PLATER” po której zakończeniu głos zabrała Dyrektor II LO Pani Dorota Leszczyńska, która w swoim wystąpieniu podziękowała nauczycielom za trud włożony w edukację młodzieży oraz nagrodziła swoich wyróżniających się w ostatnim roku nauczycieli, którzy m.in. opracowywali i wdrażali innowacje pedagogiczne, autorskie programy edukacyjne, czy też rozwijali uzdolnienia i talenty uczniów. Duża część nagród została też przyznana pracownikom administracji i obsługi II LO.

Po wystąpieniu Dyrekcji Szkoły miałem zaszczyt, jako Przewodniczący Rady Rodziców w imieniu wszystkich Rodziców oraz Uczniów złożyć całemu Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom Szkoły oraz Szanownej Dyrekcji, podziękowania za poświęcenie i trud włożony w edukację naszej młodzieży, życząc im jednocześnie dużo zdrowia, zadowolenia z pięknej pracy, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia swoich marzeń oraz tego, aby byli dumni ze swojego zawodu, a podejmowany przez nich trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Po części oficjalnej mogliśmy delektować się wspaniałym występem naszych uczniów, którzy do zabawy wzorowanej na „FAMILIADZIE”, zaprosili Panią Dyrektor, Nauczycieli oraz Przewodniczącego Rady Rodziców. Zabawa była wspaniała i jednocześnie była końcowym akordem zakończenia całej akademii. Potem tylko pozostały przepyszne słodkości w sali nr 43. Poniżej zapraszam Państwa do obejrzenia części zdjęć z uroczystości oraz do całej galerii zdjęć.