„DNI ORCHIDEI I KAKTUSÓW” w Sosnowieckim „Egzotarium”

W dniach od 10 do 12 kwietnia 2015 roku Sosnowieckie Egzotarium i Koło Miłośników Orchidei będą organizować wiosenną wystawę pod tytułem: „DNI ORCHIDEI I KAKTUSÓW”, którą swym honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński.

Motywem przewodnim jak poinformowała mnie Pani Beata Biała Przewodnicząca Stowarzyszenia Miłośników Orchidei i jednocześnie organizatorka wystawy będą przepiękne storczyki, tym razem w  towarzystwie kaktusów i sukulentów, owocujących cytrusów, drzewek oliwnych, oleandrów, a także roślin owadożernych.  Na uwagę zasługuję fakt, że w tym roku wraz storczykami eksponowane będą kaktusy i sukulenty pochodzące z jednej z ciekawszych kolekcji w Polsce, a w naturze występujące w wielu regionach Świata. Nowością podczas wystawy mają być zioła oraz rośliny balkonowe. Jednak, jak co roku organizatorzy wystawy szczególną uwagę poświęcą storczykom. Dołożyli oni wielu starań by pokazać bogatą i ciekawą ekspozycję tych pięknych roślin.  Cześć z nich będzie przywieziona specjalnie z wystawy orchidei w Dreźnie, która odbędzie się pod koniec marca, a odwiedzi ją delegacja z Sosnowieckiego Koła Miłośników Orchidei. Sosnowieckie Egzotarium dosłownie zakwitnie  dzięki bogatej kolekcji storczyków botanicznych i ciekawych nazwanych krzyżówek.  Niektóre rośliny zostaną zaprezentowane przez wystawców, jako wiszące ogrody, czyli Kokedama (forma japońskiej ikebany), inne będą w szklanych ogródkach. Wiele pomysłów będzie można podpatrzeć i zrealizować je w swoim domu.  Wystawę wzbogacą ekspozycje bukietów i kompozycji kwiatowych ze storczykami przygotowane przez  kilka sosnowieckich  kwiaciarni.

Oczywiście wystawie towarzyszyć będzie kiermasz, na którym będzie można kupić wiele ciekawych roślin w atrakcyjnych cenach oraz akcesoria do ich uprawy np. specjalistyczne podłoża do storczyków, seramis, przeźroczyste doniczki w różnych rozmiarach a także odżywki i nawozy.

Z pewnością każdy, kto przybędzie na wystawę powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie. Wszelkich porad dotyczących uprawy roślin będą też udzielać wystawcy i członkowie Sosnowieckiego Koła Miłośników Orchidei.

Wystawa będzie czynna od piątku do niedzieli w godzinach  10.00 - 18.00. Wszystkich Państwa w imieniu własnym i organizatorów wystawy serdecznie zapraszam, ponadto zapraszam na stronę internetową Sosnowieckiego Koła Miłośników Orchidei (link)

W artykule wykorzystano materiały udostępnione przez Panią Beatę Białą.