XXIV Ogólnopolski Konkurs Jednego Wiersza w „PLATER”

W dniu 15.12.2016 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu odbył się XXIV Ogólnopolski Konkurs Jednego Wiersza o Laur Plateranki. Z ogromnej ilości nadesłanych  ponad 300 nadesłanych utworów komisja do ścisłego finału zakwalifikowała 36 wierszy młodych poetów.

Sam konkurs poetycki stał na bardzo wysokim poziomie, co w dużym stopniu odzwierciedlały brawa zgromadzonej publiczności. Czas oczekiwania na werdykt Komisji, które oceniały finalistów konkursu w poszczególnych kategoriach umilały występy wokalne uczniów II LO. Nagrody otrzymali:

I miejsce i Laur Plateranki otrzymała Katarzyna Filip za wiersz „Żółta sukienka”.

II miejsce zajęła Aleksandra Dudek za wiersz „Listopad”.

III miejsce zajęła Luiza Janko za wiersz „Ciemniąc w milczości”.

Nagrodę Rady Rodziców za najlepszy wiersz z Zagłębia Dąbrowskiego otrzymał Jakub Kowalski za utwór  „Dziewczyna snem obarczona”.

Nagrodę Stowarzyszenia Plateranie dla najpiękniejszego wiersza o miłości otrzymała Wiktoria Sztur za utwór „Inne przyznanie się”.

Nagroda Publiczności dostała Wiktoria Szymanek za wiersz „Przedtrzeba”

Niewątpliwie miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w całym konkursie nie tylko, jako widz, ale też, jako jeden z jurorów z Ramienia Rady Rodziców i w jej imieniu, jako Przewodniczący wyręczyć wspólnie z Panią Anną Sevecek nagrodę za najlepszy wiersz z Zagłębia Dąbrowskiego. Składam gratulację wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji konkursu, a wszystkim uczestnikom życzę dalszej twórczej pasji i sukcesów w następnych konkursach.

W artykule wykorzystano również materiały udostępnione z II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu