ZBIÓRKA NA WYPOSAŻENIE SALKI MŁODZIEŻOWEJ W ORATORIUM W PARAFII p.w.św. RAFAŁA KALINOWSKIEGO

Przy naszej Parafii p.w.św. Rafała Kalinowskiego na Osiedlu „Piastów” działa Oratorium, które jest miejscem codziennych spotkań dzieci i młodzieży. Jest dla nich nie tylko Parafią, ale bardzo często szkołą, podwórkiem i domem. Oratorium to forma pracy z dziećmi i młodzieżą typowa dla salezjanek i salezjanów. Nie jest to jedynie jakieś miejsce, ale sposób, w jaki prowadzą oni młodych do Boga. „Wychowanie jest sprawą serca” to motto każdego dnia przyświeca działalności wychowawczej, jaką realizują Salezjanie. Jednak, by skuteczniej oddziaływać potrzebne jest miejsce i klimat do spotkania. Wszystkie działania, które podejmują Salezjanie z Naszej Parafii niosą też niestety pewne koszta, które nie zawsze można opłacić. Obecnie Nasze Oratorium św. Jana Bosko zbiera fundusze na zakup narożnika, który pomoże stworzyć klimat dialogu i atmosfery domowej.

Niestety nie można pozyskać obecnie takiej kwoty. Dlatego przyłączmy się wszyscy do prośby Salezjanów i jako ludzie dobrej woli, dla których troska o młodzież i dzieci jest ważna, okażmy Nasze wsparcie. W imieniu własnym oraz całego Oratorium Dziękuję za Wszelką pomoc. Poniżej podaje link do strony, przez którą można udzielić wsparcia: https://zrzutka.pl/pfzsc9

W artykule wykorzystano materiały ze strony Parafii p.w.św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu