SOLIDARNOŚĆ, TOLERANCJA, POKÓJ na „LUDOWYM”

W dniu 11.06.2017 roku na stadionie Zagłębia Sosnowiec odbył się finał międzynarodowego projektu CITIPART - "partnerstwo miast przeciw ekstremizmowi i populizmowi", promującego wartości solidarności, tolerancji i pokoju. Projekt ten był promowany przez pięć różnych państw: Polskę, Francję, Chorwację, Austrię i Niemcy.  Główną atrakcją tego wydarzenia był mecz reprezentantów szkół II LO im. E. Plater , IV LO im. S. Staszica , VI LO im. J. Korczaka z sosnowieckimi samorządowcami. Szkoły te też realizowaly ten projekt od września 2015 roku przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Honorowy patronat nad meczem objął Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński, który również wystąpił w składzie samorządowców. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla reprezentantów Liceów, a decydująca bramka padła w ostatniej minucie meczu. W przerwie spotkania odbyły się konkursy dla publiczności, żonglerki piłką i rzuty karne, które poprowadził Przewodniczący Rady Rodziców II LO im. E. Plater Pan Andrzej Porada. Po zakończonym meczu obydwie drużyny otrzymały pamiątkowe medale. Gratulacje dla organizatorów przedsięwzięcia, uczestników i publiczności. Poniżej zapraszam do obejrzenia zdjęć oraz wszystkich fotografii w zakładce galeria.

W artykule wykorzystano również materiały ze strony internetowej II LO im. E. Plater w Sosnowcu.